Jehly PTC

Vibrační jehly

Vibrační jehly od firmy PTC jsou vhodným řešením pro zlepšení mechanických vlastností u lehkých a měkkých zemin, pro jejich zhutnění a snížení jejich sesedání, nebo pro nebezpečí zvodnění. Tato metoda je jedna z nejekonomičtějších a také nejšetrnějších k životnímu prostředí ve srovnání s dalšími technikami kultivace podloží (soil-mixing, vytěžení, injektáž) či dalšími technologiemi zakládání staveb (vrtané, nebo zarážené piloty). PTC díky své dlouholeté zkušenosti s vertikálními vibrátory, vytvořila hloubkový vibrátor pro kultivaci podloží nazvaný VIBROLANCE. PTC Vibrolance je dlouhý hydraulický vibrační nástroj válcovitého tvaru (vibrační jehla). Požadovaná hloubka penetrace je nastavitelná pomocí přídavných prodlužovacích trubek. Na základě zrnitosti zeminy lze použít dvě základní techniky zušlechtění podloží: Vibro-hutnění a Vibro-náhrada, v některých případech s pomocí tryskání.

Vibro-hutnění: touto technikou je dosaženo zhutnění podloží penetrací Vibrolance u sypkých a nesoudržných písků nebo štěrkopísků.
Vibro-náhrada (štěrkopískové piloty): touto technikou jsou pomocí vibrační jehly se systémem vrchního plnění nebo plnění ke špici vytvořeny štěrkopískové sloupy. Tak dochází ke zvýšení nosnosti podloží nejen zhutněním. Štěrkopískové sloupy se používají pro měkké, vodou nasáklé a soudržné podloží.

Vibrační jehly

flexibilní a přirozené zakládání
hutnění pomocí horizontálního stlačení zeminy
přirozený efekt drenáže redukuje možnost zvodnění
snížení intersticiálního tlaku u vody.

Bez těžby, která ničí podloží. A bez nároků na odvoz vytěžené zeminy, což zaručuje čistotu na stavbě.

SC13

PTC FAYAT GROUP

VL18 BFS

PTC FAYAT GROUP

VL40 BFS

PTC FAYAT GROUP

VL 110

PTC FAYAT GROUP

VL40

PTC FAYAT GROUP

Financování

V případě potřeby vám rádi pomůžeme zajistit financování nákupu speciálních zakládacích strojů.

Nabízíme také pronájem s možností pozdějšího odkupu. Podmínky záleží na individuální domluvě.

alt

Pronájem

Nabízíme pronájem vybraných strojů pro speciální zakládání staveb. Zejména vybavení pro tryskovou injektáž, vrtné soupravy, vibrační beranidla a hydraulická kladiva. Nabídka pronájmu je vždy individuální.

alt

Prodej a servis strojů pro zakládání staveb

Dodáváme vrtné soupravy, vibrační beranidla, soupravy pro vrty, vysokotlaké pumpy, štětovnice, hydraulická kladiva.